Su süphesiz bir gerçektir ki, denetçinin seçimi ve müsteri isyeri sisteminin denetlenmesi için yapilan denetçi atamasi, sertifikalandirmanin en önemli konularindan biridir.

Denetçi; yardimseverlik, karar asamasindaki kesinlik, dinleme yetenegi olmasi, açik fikirli olmak gibi kisisel karakter özelliklerine sahip oldugunu sergileyebilmesinin yani sira, denetlene standartlari anlamis olmalidir. Son ve beklide en önemli olarak,denetçi müsteri operasyonun faaliyet alanini kabul edilebilir bir düzeyde anlamis oldugunu sergilemek zorundadir.

Yukaridaki gereksinimleri karsilayabilmek için, URS, denetçi seçimi ve egitimi ile ilgili titiz sistemler ve prosedürlere sahiptir.

Bu sistem ve prosedürler URS denetçisi UKAS tarafindan düzenlenir ve uygulanma sürecinden emin olmak için yine UKAS tarafindan düzenli olarak izlenir.

Tüm denetçiler;

1.Gizlilik anlasmasi imzalamak
2.Eger denetçi URS'nin tam zamanli personeli degilse, alt kontrat anlasmasi imzalamak
3.Gerçeklestirilen tüm arastirmalar için Ilgili Olmama beyannamesi imzalamak
4.URS prosedür ve yaklasimlari hakkinda egitim görmek
5.Egitim, çalisma ve tecrübe kombinasyonu araciligi ile belirli bir müsteri faaliyet alanini denetleyebileceklerini kanitlamak
zorundadir.

Bunun yani sira, tüm denetçiler dikkatli bir incelemeye tabi tutulur.

URS, kullanilan sistemler ile ilgili olarak kendisi ile iftihar eder ve umariz ki URS denetçileri ile olan tecrübeleriniz size tüm is amaç ve hedeflerinizde avantaj saglar.